Pro základní funkčnost, zpříjemnění používání webu, analytické účely a v případě udělení souhlasu také pro účely cílení reklamy využíváme soubory cookies.

KONTAKTY

Ing. Milan Novotný-STEN
Radkovice 64
33401 Přeštice
tel: +420 377986173
fax: +420 377986043
info(a)sten-uchytky.cz

NEJPRODÁVANĚJŠÍ

naše cena 219,0 Kč (8,8 EUR)
naše cena 219,0 Kč (8,8 EUR)
naše cena 299,0 Kč (12,0 EUR)

13. 09. 2018 | NÁVODY

KONSTRUKCE NAŠEHO KOVÁNÍ

V konstrukci námi vyráběného kování jsme zahrnuli zkušennosti našich předchůdců, výrobců kování, použitý materiál, použitou technologii, návaznost na používané uzavírací mechanismy a připomínky zákazníků z provozu kování na oknech. Všechny výrobky jsou vyráběny technologií tlakového lití s následným opracovaním povrchu ručním broušením, začištěním dělící roviny, strojním vyleštěním a následnou finální povrchovou úpravou od chemické úpravy po konečné lakování.

KONSTRUKCE OKENNÍCH OLIV, PULOLIV

Do kliček je zalit čtyřhran 6HR,nebo 7HR u velkých půloliv,kdy před samotným vložením čtyřhranu do formy je tento na konci roztemován, aby nedocházelo následně k jeho vytažení z odlitku. Po konečné finální povrchové úpravě jsou jednotlivé díly t.j. vlastní klička a štítek smontovány v celek rozlisováním čtyřhranu před pružnou a pevnou podložku, zajišťující nerozebiratelný spoj. Případné vůle jsou vymezeny pružnou podložkou, zároveň tato podložka dostatečně přitahuje kličku ke štítku.

Hrana podložky je s hranou okraje štítku, aktivní délka čtyřhranu t.j. délka od hrany štítku je 40 mm což umožňuje použití i u křídel okna s dvojsklem. V případě potřeby je nutné tento čtyřhran zkrátit na požadovaný rozměr. Rozteč děr činí 43 mm a umožňuje přichytit kličku na standartizované připojovací rozměry v současné době používaných uzavíracích mechanismů. Průměr  děr s osazení je provedeno tak, aby bylo možné použít jak vruty 3,5-20 mm, tak i šrouby M5. Rozteč děr je zobrazena na obr.č.2.

KONSTRUKCE OKENNÍCH ROZVOR

Okenní rozvory - okenní kličky s integrovaným rozvorovým mechanismem sestávají z vlastního rozvorového mechanismu vyrobeného z oceli a okenní kličky a štítu, které jsou vyrobeny odlitím v tlakovém licím stroji. Po opracování jsou jednotlivé díly smontovány v celek, kdy mechanismus je vložen do štítu a čtyřhran kličky provlečen přes ozubené kolečko a následně rozlisován pod pružnou a pevnou podložku. Spoj je nerozebiratelný, pružná podložka přitahuje dostatečně  mechanismus ke štítu a umožňuje správnou funkci rozvory. Obr.č.3 zobrazuje popsané provedení.