Pro základní funkčnost, zpříjemnění používání webu, analytické účely a v případě udělení souhlasu také pro účely cílení reklamy využíváme soubory cookies.

KONTAKTY

Ing. Milan Novotný-STEN
Radkovice 64
33401 Přeštice
tel: +420 377986173
fax: +420 377986043
info(a)sten-uchytky.cz

NEJPRODÁVANĚJŠÍ

naše cena 219,0 Kč (8,8 EUR)
naše cena 89,0 Kč (3,6 EUR)
naše cena 64,0 Kč (2,6 EUR)

11. 09. 2018 | NÁVODY

JAK UDRŽOVAT KOVÁNÍ

Správná údržba kování je  důležitá pro správnou funkci mechanických částí a zachování vzhledu výrobků. Problematiku jsme rozdělili do dvou oblastí :

UDRŽBA ČÁSTÍ KOVÁNÍ NAPOJENÝCH NA UZAVÍRACÍ MECHANISMUS

Největším nepřítelem kování je kondenzovaná voda, která se vysráží na kovové části, způsobuje rez a následně drhnutí mechanických části.

Nejjednodušeji eliminujeme tento problém řádným promazáním všech železných částí kování, tj.: u oliv, půloliv promazání čtyřhranu a u rozvor celého rozvorového mechanismu.Toto promazání je nutné provést před samotnou montáží kování do okna. Jako vhodný přípravek můžete použít běžný olej na šicí stroje, nebo strojní vazelinu. Životnost tohoto ošetření, četnost údržby se liší podle klimatických podmínek. Máteli pocit, že zavírání oken jde ztuha, budete muset kování demontovat a údržbu opakovat.

ÚDRŽBA POVRCHU KOVÁNÍ

Na finální povrch kování je nanešen tvrdolak s UV filtrem, který zaručuje barevnou stálost a odolnost proti běžným chemikaliím, zejména lidskému potu.

U našich výrobků používáme kvalitní laky, které znáte z automobilového průmyslu. Jsou tvrdé, odolné, ale nesnesou hrubé mechanické zacházení. Proto se při běžném úžívání vyvarujte poškrabání jiným kovovým předmětem jako jsou prstýnky, přívěšky  atd. Nepoužívejte k čištění přípravky obsahující abrazivní částice, drátěnky atd.

K ošetření použijte čistou utěrku, kterou můžete navlhčit. Použití chemických přípravků nedoporučujeme.