Pro základní funkčnost, zpříjemnění používání webu, analytické účely a v případě udělení souhlasu také pro účely cílení reklamy využíváme soubory cookies.

KONTAKTY

Ing. Milan Novotný-STEN
Radkovice 64
33401 Přeštice
tel: +420 377986173
fax: +420 377986043
info(a)sten-uchytky.cz

NEJPRODÁVANĚJŠÍ

naše cena 219,0 Kč (8,8 EUR)
naše cena 289,0 Kč (11,6 EUR)
naše cena 319,0 Kč (12,8 EUR)

12. 09. 2018 | NÁVODY

CO MUSÍTE VĚDĚT O POVRCHOVÉ ÚPRAVĚ NÁMI VYRÁBĚNÉHO ZBOŽÍ

Námi vyráběné kování dodáváme v povrchové úpravě lesklá mosaz obr.č.1, stará mosaz obr.č.2,, antique černá obr.č.3 , bílá mosaz obr.č. 4 a barvě bílé obr.č.5. Každá z uvedených povrchových úprav má svá specifika z hlediska zpracování, užití a trvanlivosti.

LESKLÁ MOSAZ

Vyleštěný mosazný povrch opatřený lesklým tvrdolakem s UV filtrem. V úvodu musíme připomenout, že mosaz je dvojsložkový kov, slitina mědi a mosazi a vlivem slunečního záření mění postupně svojí barvu čemuž má zabránit ochranný lak s UV filtrem, proto je nutné, aby jste se vyvarovali jakémokoliv poškození, zejména poškrabání povrchu.

STARÁ MOSAZ

Nejprodávanější povrchová úprava. S tímto povrchem se nejčastěji setkáte ve staré zástavbě, mosazný povrch je zoxidovaný a ziskal odstín tmavě hnědé. Dříve se tohoto povrchu dosahovalo tím způsobem , že se kování vložilo na 3 měsíce do hnoje. Vyvinuli jsme originální recepturu, kde požadovaného výsledku dosáhneme v naší chemické lince za několik minut.

Povrch je velice stálý, odolný vůči otěru. Konečná úprava končí nalakováním matným tvrdolakem s UV filtrem. Konečný povrch je matný.

ANTIQUE ČERNÁ

Povrch dokonale imituje historické kování vyráběné kovářským způsobem.

Konečného povrchu jsme dosáhli chemickým probarvením základního kovu, kde používáme naší originální recepturu. Na povrch je ve finálu nanesen mantný tvrdolak s UV filtrem.

Povrchová úprava je barevně stálá a z hlediska opotřebení velice odolná.

BÍLÁ MOSAZ

S touto povrchovou úpravou se setkáváme poměrně často u objektů z 20-tých až 30-tých let minulého století. Původně se tohoto povrchu dosahovalo slevárenským způsobem, kde mosaz  obsahuje velký podíl zinku a niklu, dříve se tato slitina nazývala alpaka v Německu tuto slitinu nazývali nové stříbro. Dnes se tato slitina již masově nepoužívá pro svou náročnou výrobu a ne příliš dobré mechanické vlastnosti.

Podobného odstínu dosahujeme v naší firmě chemickou úpravou povrchu výrobků dle naší receptury. Konečný povrch je opatřen matným tvrdolakem s UV filtrem.

LESKLÁ BÍLÁ

Této povrchové úpravy dosahujeme nanešením barvy na povrch v odstínu RAL 9010. Jedná se pouze o barvu a přesto, že tato je vypálena při teplotě 180 st. je to pořád  jenom barva, takče odolnost povrchu tomu odpovídá.

Tato povrchová úprava se používá většinou u oken bílé barvy a to pouze u drobných dílů, jako jsou okenní zarážky, okenní dorazy a návleky na panty.


NÁZORY A DOTAZY NÁVŠTĚVNÍKŮ